deskorolka katowicedeskorolka Katowice spoty - miejscówkideskorolka katowice

Skatepark (Chorzów - WPKiW, teren kąpieliska Fala)

Skatepark został przeniesiony w całosci w miejsce pobliskiego lodowiska znajdującego się na terenie kąpieliska "Fala". Jest to zmiana na lepsze bo tamta nawierzchnia się zapadała stawrzając duże dziury między elementami. Powierzchnia jest również gładsza ze względu na przeniesienie na teren byłego lodowiska. Dużą wadą jest, że niestety dużo gorzej schnie ze względu na zacienienie. Szczególnie w okresie jesiennym i wiosennym jest w cieniu. Foto elementów sprzed przeniesienia.

Katowice skatepark
Skatepark w Bytomiu

Skateaprk betonowy z centralnym placem położonym trochę wyżej. Dużo murków i rurek różnych wysokości. Niestety nie zawsze podajazdy są z obu stron. Zewnetrzna cześc skateparku jest wyłożona kostką i w większej części tą gorszą stroną (jeśli chodzi o jazde na desce). Miejsce warte odwiedzenia. Znajduje się w parku przy ulicy wrocławskiej.

bytom skatepark bytom skatepark bytom skatepark bytom skatepark
Skatepark Tarnowskie Góry (obok Parku wodnego) - ul. Obwodowa 8

Skatepark dwupoziomowy z polerowanego betonu. Poziomy łącza się skosem na którym mamy kilka kombinacji różnych murków, rurek oraz schodów. Ciekawym pomysłem jest dośc spory london gap, ale rozpęd na niego wymaga sporo miejsca. Same quatery i piramidki są zrobione z dziwnej sklejki na betalwoych rusztowaniach. Podajazdy dla desek i rolek raczej mało wygodne bo czuć łączenia. Same kąty są bardzo dziwne, więc jazde na nich ograniczmay do miimum będąc tam.

Skatepark (Katowice Ligota Znajduje sie obok akademików w pobliskim parku)

Można w nim znaleźć prawie wszystko od dużej rampy (nie jest do pionu) po minirampe (niemal do pionu), rurki, podjazdy i piramidke. Minusem jest momentami bardzo zła nawierzchnia oraz nie przemyślane poustawianie części skateparku tak, że prędkość najazdu na niektóre elementy jest mniejszy niż by się chciało.

deskorolka Katowice skatepark deskorolka Katowice spoty - miejscówki deskorolka Katowice spoty - miejscówki
Pomnik - Paderewa aka PTG (Katowice os. Paderewskiego w okolicach marketu/parku "Trzy stawy")

Mówi się o niej najlepsza streetowa miejscówka w Polsce, a na Śląsku napewno. W 2011 została zmodernizowa i zyskała status plazy. Powierzchnia się zwiększyła a ilośc elementów wzrosła bardzo. Zdjęcia przedstawiaja jak wygłądało przed modernizacją

deskorolka Katowice spoty - miejscówki deskorolka Katowice spoty - miejscówki
Skatepark Dąbrowa górnicza (ul. Letnia 9 - Park Zielona)

Ciekawy skatepark wykonany przez techrampsa. Ciekawe elementy umożliwiające zrobienie fajnych rzeczy. Zdecydowanie wartościowa miejscówka na deske. Jednak do codziennej jazdy się nie nadaje. Obok znajduje się też fajna œcianka wspinaczkowa ale wymaga własnego sprzętu

Pomnik Harcerza (Chorzów - Klimzowiec)

Dzięki wkładowi lokalnych skaterów zostały postawione dwie rurki: jedna bardziej treningówka ok. 25 cm wysokości oraz druga nad schodami, która jest bardzo dziwna (zaczyna się bardzo wysoko a kończy bardzo nisko). Rurki są postawione na asfalcie co utrudnia jazde w ciepłe dni. Został postawioy także grindbox na koszmarnej nawierzchni i tam najmniej da sie jeździć. Jest jeszcze sam pomnik o małym marmurowym krawezniku do zabawy. Z pomnika są łatwe 3 schody dookoła z których można się pobawić. W odległości 500 m znajduje się wielki pipe z blachy. Profil nie jest przyjazny jeśli chodzi o jeżdżenie.

deskorolka Katowice spoty deskorolka Katowice spoty
Skatepark (Katowice - Zawodzie na terenie ośrodka Słowian)

Bardzo mały skatepark. Taka miniaturka skateparku na Ligocie. W ośrodku sportowym "Słowian" za kortami tenisowymi. Widać z głównej drogi.

Skatepark (Zabrze - os. Kopernik)

Skatepark znajduje się niedaleko multikina - góra 500m w strone biedronki idąc od multikina właśnie.
deskorolka Katowice spoty - miejscówki deskorolka Katowice spoty - miejscówki

Skatepark (Tychy- al. Bielska 101)

Skatepark postawiony w lato 2008 przez techrampsa ze swojej słynnej rampmaty czy jak to tam nazywają. Sama mata z odrobina kurzu jest dość śliska, a otaczający park kurz tylko to pogarsza. Sam skatepark jest ciekawy, ale wszystkie murki i rurki na kątach są dość wysokie. Zdjęcia ze strony TechRampsa. Skatepark znajduje się bezpośrednio obok McDonaldsa. W pobliżu jest również Obi i real.

Skatepark (Sosnowiec - park Sielecki)

Mały skatepark z minirampą, 4 quaterami o różnych profilach, a na środku piramidka z grindboxem, schodkami z jednej strony oraz profilowana wyskocznią. Nawierzchnia jest z wypolerowanego betonu. Bardzo równa. W pobliżu znajduje się również funbox na którym na siłe też sie można pobawić. Bardziej godny polecenia jest murek zaraz obok tego funboxu. Po obu stronach bardzo mało stromych schodów. Skatepark calkowicie nie osłonięty przed słońcem.

Pool (Sosnowiec - Zagórze -ul. Braci Mieroszewskich 91 )

Pierwszy niby prawdziwy pool na Śląsku o okolicach. Ooczywiście niezbyt udany. Najazdy są dziwne. Profile toporne. Coapingi odstają w niektórych miejscach i to w różnym stopniu. Do tego profile są różne co wymaga poznania miejsca lepiej żeby móc fajnie pojeździć. Na środku jest przymaława piramidka ale ma jakiś nie duży potencjał. Sama okolica średnia. Polecam w bezpieczniejszych godzinach jeździć tylko. Jedynym pozytywem miejsca jest to, że można coś mniej typowego nakręcić. Jedyną zaletą jest, że jest inny niż wszystkie inne skateparki.

Kryty skatepark Traffic (Czeladź - ???)

Znajduje się na ulicy Trznadla 1 w budynku Centrum Kultury Traffic. Skatepark malutki, ale kryty. Jest tam london gap, łamane murki, poręcz. Jest także długi quater i wall.

Skatepark (Czeladź - ???)

Mały skatepark na otwartym powietrzu. Mini rampa, mały spine, rurki w tym jedna na dziwnej piramidce oraz manualbox.

Skatepark (Jaworzno - os. Podłęże)

Mały skatepark na otwartym powietrzu. Wall, quatery, piramidki, grindboxy z rurkami zamiast kątwoników. Zero rurek.

Skatepark (Pszów - ???)

Kryty skatepark czynny od kwietnia do listopada. Znajduje się pod Rybnikiem. Dużo przeszkód również streetowych. Bardzo dobra nawierzchnia.

Skatepark (Gliwice - obok Politechniki Śląskiej)

Mały skatepark umieszczony przy Politechnice Śląskiej (obok placu Krakowskiego) w całości metalowy. Znajduje się tam duży 2,5m pipe. Był tam fun box (na który można było wziąść rozpęd z 2m quatera), ale teraz jest tylko quater i dużo na tym ten spot stracił. Pozostał też mały spine. Oprócz tego kilka fajnych rurek - niska prosta, długa skośna i jedna śmieszna z dziwnym przejściem z dużej na małą. Na samym placu krakowskim jest kilka rurek oraz ok 1,5m wysoka scena do występów o równej nawierzchni.

deskorolka Katowice miejscówki
Skatepark (Gliwice - CH Arena)

Ciekawy skatepark umieszczony przy centrum handlowym Arena. Skatepark jest betonowy z rurkami, quaterami różnej wielkości. Ciekawy jest szeroki średniej wysokości betonowy box z kątownikiem. Jest dośc długo co jest zaletą duża.

Skatepark (Gliwice - Pyskowice)

Okolice Gliwic. Znajduje sie tam kilka rurek w tym jedna skośna i długa. Dość krótki ale fajny grind box. Całość jest na kostce brukowej, ale tej bez rowków i specjalnie nie utrudnia jazdy. Jej stan póki co jest dobry. Natomiast quatery są max dziwne (mają wystające coapingi i się cały czas o nie potykasz przy nawet najłatwiejszym tricku) Dojazd: Transportem publicznym jedzie sie tam z dworca w Gliwicach do przystanku Wojska Polskiego i stamtad jak sie rozejrzysz to już widać saktepark.

deskorolka Katowice spoty - miejscówki
Skatepark (Gliwice - Łabędy, obok pałacu Kultury)

Niewielki skatepark raczej do zachaczenia przy okazji bycia w Gliwicach.

Skatepark (Opole obok Okrąglaka)

Skatepark w Opolu był częściowo drewniany co oczywiście przyczyniło się do jego szybkiej eksplotacji. Jak wygląda dziś niestety nie wiemy.

deskorolka Katowice spoty - miejscówki deskorolka Katowice spoty
Mały pool (Katowice - Park kościuszki)

Jest to nie mała fontana, która ma nieduży profil (ale z reguły zaczyna sie dość ostro co wybija z rytmu jazdy i utrudnia wykonanie tricków). Jeździ się tam naprawdę fajnie. Lecz nie mogło by być tak wspaniale dlatego można tam jeździć tylko na początku wiosny i pod koniec jesieni gdyż latem jest tam woda, a zimą śnieg. Jednak jest to ciekawe urozmaicenie od streetu i rampy.

deskorolka Katowice spoty - miejscówki
deskorolka Katowice miejscówki  deskorolka Katowice spoty - miejscówki
Scena (Chorzów - WPKiW)

Zima przychodzi co roku w tym czasie kryjemy się z deskami w tym miejscu. Nawierzchnia w miare gładka, ale zawsze praktycznie jest kurz co brudzi papier strasznie. Minusem jest, że jak pada śnieg i wieje to jest zaśnieżona. Są płyty z których można wybudować co tylko chcesz od manualboxa po grindbox, a nawet skocznie jak uda się skombinować coś na podjazd. Jest także niewysoka scena z której można poskakać. Jednak drewno na niej rozmiękło co w efekcie mocno spowalnia i utrudnia zeskok. Gdy zima jest lżejsza można poskakać przez dziury o długości 1 metrowe.

deskorolka Katowice spoty - miejscówki
Spodek (Katowice - Centrum)

Spot na niepogode i zime. Czasem jest schowana jakaś rurka lub box. Tu się kryją ludzie jeżdżący na pomniku. Gdy jest pogoda można poskakać przez schodki (wysokie i strome, ale nawet krótkie). Bodajże 5 i 7 schodków. Aktualnie spot został poważnie uszkodzony a wszystko przez zmiane nawieżchni. Teraz jest tam wszechobecna kostka brukowa.

Kryty skatepark (Wrocław - ul. Legnicka 65)

Najlepszy kryty skatepark w tej części Polski jeśli nie w całej Polsce. Nawierzchnia gładka, duża ilość przeszkód. Różne boxy, manualboxy, quatery banki, piramidka z rurkami i grindboxem, a między naprawde dużo wolnego miejsca. Jest też część dla bmx-ów, która nie nachodzi się z bardziej "deskową" częścią, więc sobie nikt nie przeszkadza. Bardzo duża hala - dużo miejsca między przeszkodami. Spokojnie do 70-80 osób daje rade jeźdźić. Minusem jest, że oficjalnie trzeba mieć kask. Strona www.zajezdnia31.pl

deskorolka wrocław spoty - miejscówki deskorolka wrocław spoty - miejscówki


Bielsko Biała - Pool duży betonowy

Ciekawy spot, którego wizytówką jest duży betonowy pool.Wpisz swój e-mail by być powiadamianym o aktualizacjach.


szkoła rodzenia katowice
kurs na prawo jazdy katowice
księgowa katowice